KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807090
nr 1480 7090
Lauri Nila
(1898-1983), Finland
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:23:23
1/8 18:04:16
100 kr
1/8 18:18:23